Juno Selection Fund: 2e kwartaal 2018
Rendement +15,3% na eerste half jaar
Wassenaar – 12 juli 2018 – Het Juno Selection Fund heeft het tweede kwartaal van 2018 afgesloten met een rendement van +5,2%. Over het eerste half jaar behaalt het Juno Selection Fund een mooi rendement van +15,3%. De EMIX Smaller Europe Index (voorheen Euromoney) steeg met +4,2% dit kwartaal en staat na de eerste zes maanden van 2018 op een rendement van slechts +1%.
“Bedrijven die een product of dienst aanbieden dat aantoonbare of gepercipieerde besparingen of ander geldelijk gewin oplevert voor de klant, zullen ook in economisch mindere tijden goede winstgroei kunnen blijven boeken.”
Juno blijft onverminderd positief over de vooruitzichten voor de performance van het fonds voor 2018 en de langere termijn. Frans Jurgens, portfolio manager en medeoprichter van Juno: “Bedrijven die een product of dienst aanbieden dat aantoonbare of gepercipieerde besparingen of ander geldelijk gewin oplevert voor de klant, zullen ook in economisch mindere tijden goede winstgroei kunnen blijven boeken. Hierdoor houden we een groot vertrouwen in verdere koersappreciatie over tijd”. Medeoprichter en portfolio manager Lennart Smits: ”Die voorspelbaarheid van winstgroei hebben we de afgelopen tien jaar gezocht en gevonden in onze portfoliobedrijven. Gemiddeld konden hun geaggregeerde winsten jaarlijks met 14,2% groeien, ondanks de heftige financiële crisis in ‘08/’09. We hebben die winstgroei teruggezien in de koersen van de Juno bedrijven die over diezelfde periode met gemiddeld 13,5% per jaar stegen”.
De portefeuille van het fonds telt momenteel 16 deelnemingen waarvan Simcorp, Grenke en Brembo de 3 grootsten zijn.
Over Juno Investment Partners
Juno Investment Partners belegt sinds 2007 in een zeer geconcentreerde portefeuille van Europese beursgenoteerde ondernemingen met een voorspelbare en stabiele winstgroei, vaak familiebedrijven.
Wij richten ons op bedrijven met een hoog rendement op geïnvesteerd kapitaal, sterke marges en goed voorspelbare (vrije) kasstromen. Dit zijn doorgaans ondernemingen met een sterke concurrentiepositie en een duidelijke meerwaarde voor hun klanten, waardoor zij over langere tijd waarde kunnen blijven creëren.
Op basis van deze kenmerken selecteren wij een beperkt aantal ondernemingen die wij door en door willen begrijpen. De portefeuille bestaat uit ongeveer vijftien bedrijven. Deze worden intensief geanalyseerd, regelmatig bezocht en over meerdere jaren gevolgd. De beleggingshorizon is lang, doorgaans ruimschoots meer dan vijf jaar. Onze analisten en portfoliomanagers investeren zelf ook in de fondsen.
Juno biedt drie producten. Het Juno Selection Fund richt zich op kleinere en middelgrote ondernemingen. Het Juno Continuation Fund focust op middelgrote bedrijven. Daarnaast biedt Juno individueel vermogensbeheer via managed accounts, met dezelfde beleggingsaanpak.
Het Juno Selection Fund werd in 2008 gelanceerd en belegt in Europese ondernemingen met een initiële beurswaarde tussen €250 miljoen en €4 miljard. Het fonds was lange tijd gesloten voor nieuwe inleg en is sinds april 2023 weer toegankelijk voor bestaande participanten.
Het Juno Continuation Fund is gestart op 1 februari 2020 en belegt in middelgrote ondernemingen met een beurswaarde tussen €4 en €20 miljard. Ook hier ligt de nadruk op ondernemingen die veelal familie of management als mede aandeelhouder hebben.
Juno beschikt over een AIFM vergunning van de AFM.