Juno Selection Fund: 2e kwartaal 2016
Juno Selection Fund kijkt terug op volatiel eerste halfjaar, maar blijft onveranderd positief gestemd over de toekomst
- Twee nieuwe beleggingen in familiebedrijven toegevoegd
- Onderliggende bedrijven blijven uitstekend presteren
- Totale rendement sinds oprichting van +180% houdt marktindices en branchegenoten op afstand
Wassenaar – 28 juli 2016 – Het Juno Selection Fund, gespecialiseerd in beleggingen in Europese kleine- en middelgrote (familie)ondernemingen, heeft over de eerste zes maanden van 2016 een licht verlies geleden van 7%, nadat het fonds over 2015 jaar een rendement wist te boeken van 33%. Het fonds wist de Europese index -die 10,8% verloor- in het eerste halfjaar voor te blijven. Gezien de ontwikkelingen bij de onderliggende bedrijven waarin Juno participeert, is het fonds positief gestemd over de toekomst. Het toonaangevende Citywire beoordeelt het Juno Selection Fund als het beste onder 222 fondsen die in Europese small en midcaps beleggen*.
Het tweede kwartaal eindigde positief met +3,1% en kon daarmee de matige start in de eerste maanden van 2016 enigszins compenseren. Het totale rendement sinds oprichting van het fonds bedraagt nu +180%. Op jaarbasis impliceert dat een gemiddeld samengesteld rendement van +12,9% per jaar. Dat zijn duidelijk betere rendementen dan elders op de aandelenmarkten in Europa waren te realiseren. Sinds januari 2008 heeft de Nederlandse AEX, met dividenden geherinvesteerd, een rendement behaald van slechts +2,0% per jaar. De Europese small en midcap aandelenindex bereikte een jaarlijks rendement van +3,5% over de afgelopen 8,5 jaar. Het beheerde vermogen in het Juno Selection Fund is ondanks het koersverlies opgelopen tot € 132,4 miljoen.
• Rendement 1e halfjaar 2016: -7,0%
• Rendement Q1 2016: -9,8%
• Rendement Q2 2016: +3,1%
• Gemiddeld jaarlijks rendement afgelopen vijf jaar: +15,6%
• Beheerd vermogen in het fonds 132,4 mln euro***
Twee Italiaanse bedrijven toegevoegd aan het Juno Selection Fund
Nieuw aan de portefeuille van het Juno Selection Fund toegevoegd is het Italiaanse Salvatore Ferragamo, producent van schoenen, lederwaren en accessoires in het luxegoederensegment die zij aan 270 multi-label winkeliers en warenhuizen levert en via 390 eigen winkels op toplocaties wereldwijd verkoopt. Daarnaast heeft Juno een belang genomen in het eveneens Italiaanse familiebedrijf Brembo, producent van remsystemen voor auto’s en motorfietsen dat levert aan nagenoeg alle premium cars, zoals Ferrari, Porsche en Lamborghini, plus aan 20 van de 22 Formule 1 wagens.
Frans Jurgens, directeur en medeoprichter van Juno: “In het afgelopen halfjaar zagen wij een aanhoudend sterke instroom van nieuw vermogen in het fonds. Voor veel participanten was de daling in de aandelenkoersen aanleiding om hun bestaande Juno-investering verder uit te breiden. Van de totale instroom in het fonds in het eerste halfjaar, was een derde deel afkomstig van bijstortingen van bestaande participanten.”
Lennart Smits, directeur en medeoprichter van Juno: “Voor 2016 verwachten we dat onze bedrijven opnieuw binnen onze doelstelling van 10-15% winstgroei kunnen gaan presteren. De prijs die we voor die winst(groei) betalen, blijft aantrekkelijk, mede gezien de zeer lage rentestanden.”
* Euromoney Smaller Companies Index
** Voor beoordeling CItywire, zie bit.ly/29Z02WM
***
In totaal beheert Juno Investment Partners meer dan 200 mln euro in
deze strategie, verdeeld over het Juno Selection Fund en via directe
mandaten van institutionele klanten.
Over Juno Investment Partners
Juno Investment Partners belegt sinds 2007 in een zeer geconcentreerde portefeuille van Europese beursgenoteerde ondernemingen met een voorspelbare en stabiele winstgroei, vaak familiebedrijven.
Wij richten ons op bedrijven met een hoog rendement op geïnvesteerd kapitaal, sterke marges en goed voorspelbare (vrije) kasstromen. Dit zijn doorgaans ondernemingen met een sterke concurrentiepositie en een duidelijke meerwaarde voor hun klanten, waardoor zij over langere tijd waarde kunnen blijven creëren.
Op basis van deze kenmerken selecteren wij een beperkt aantal ondernemingen die wij door en door willen begrijpen. De portefeuille bestaat uit ongeveer vijftien bedrijven. Deze worden intensief geanalyseerd, regelmatig bezocht en over meerdere jaren gevolgd. De beleggingshorizon is lang, doorgaans ruimschoots meer dan vijf jaar. Onze analisten en portfoliomanagers investeren zelf ook in de fondsen.
Juno biedt drie producten. Het Juno Selection Fund richt zich op kleinere en middelgrote ondernemingen. Het Juno Continuation Fund focust op middelgrote bedrijven. Daarnaast biedt Juno individueel vermogensbeheer via managed accounts, met dezelfde beleggingsaanpak.
Het Juno Selection Fund werd in 2008 gelanceerd en belegt in Europese ondernemingen met een initiële beurswaarde tussen €250 miljoen en €4 miljard. Het fonds was lange tijd gesloten voor nieuwe inleg en is sinds april 2023 weer toegankelijk voor bestaande participanten.
Het Juno Continuation Fund is gestart op 1 februari 2020 en belegt in middelgrote ondernemingen met een beurswaarde tussen €4 en €20 miljard. Ook hier ligt de nadruk op ondernemingen die veelal familie of management als mede aandeelhouder hebben.
Juno beschikt over een AIFM vergunning van de AFM.