Juno Continuation Fund

Juno Continuation Fund: 2e kwartaal 2022

Juno Continuation Fund: 2e kwartaal 2022

Juno Continuation Fund Q2: robuustheid en vooruitzichten geven positief signaal

  • Portefeuille bestaat voor het grootste deel uit producenten van ‘need to have’  producten
  • Sommige bedrijven hebben winstverwachting verhoogd en worden niet geraakt door inflatie
  • Winstgroei portefeuille onverminderd goed: bedrijven worden alleen maar aantrekkelijker
  • Renteverhoging van kleine invloed op bedrijfsvoering; schuldaversie bij portefeuillebedrijven
  • Cashpositie flink gereduceerd en koersdalingen gebruikt om nieuwe posities toe te voegen

Den Haag, 25 juli 2022

In het kort

De eerste helft van 2022 zagen we een negatief koersresultaat van 24 procent. Toch is er reden voor optimisme. De winstgroei van de portefeuille is onverminderd goed en sommige van ‘onze’ bedrijven hebben zelfs de winstverwachting verhoogd. De bedrijven, veelal producenten van essentiële producten, ondervinden weinig hinder van inflatie. Vanwege de schuldaversie van de (familie-)bedrijven waarin we investeren heeft ook de renteverhoging weinig invloed op de bedrijfsvoering. Verder is de cashpositie van het fonds flink gereduceerd en zijn de koersdalingen gebruikt om twee nieuwe bedrijven op te nemen in de portefeuille.

Waarom positief ondanks daling?

We investeren in ondernemingen die inflatie kunnen doorberekenen en zo de verwachte jaarlijkse winstgroei van gemiddeld 10 tot 15 procent blijven waarmaken. Lid van het beheerteam Duncan Siewe: ‘Ze moeten op termijn minimaal de impact van de eigen kostenverhogingen kunnen doorberekenen aan hun klanten. Daarom beleggen wij bij voorkeur in bedrijven die aan andere bedrijven leveren en producten maken die min of meer onmisbaar zijn. Zij zullen hun prijzen zonder veel problemen kunnen verhogen. Dat zagen we dan ook gebeuren de afgelopen maanden.’

Welke invloed heeft de renteverhoging?

Omdat onze bedrijven weinig of geen vreemd vermogen hebben, zijn renteverhogingen van weinig invloed op de prestaties van het bedrijf. Maar het is wel een belangrijke reden voor de koersdruk van de afgelopen maanden, legt Siewe uit. ‘Als de rente stijgt, heeft dat invloed op de waardeberekening die beleggers hanteren. Ze nemen daarin niet alleen de verwachte toekomstige winsten mee, maar ook de rente.’

Wat gebeurt er als de rente nog verder oploopt? Siewe: ‘Sowieso zullen bedrijven met veel schuld in de problemen komen.’ Naast ondernemingen met weinig vreemd vermogen, selecteert Juno specifiek op niet-cyclische bedrijven. Als die goed blijven presteren, zal dit uiteindelijk tot uitdrukking komen in de koersen. ‘Je zult dan een zogenaamde ‘flight to safety’ gaan krijgen, als andere bedrijven bijvoorbeeld problemen krijgen met hun financiering, en wij als Juno aan de goede kant zitten. Dat hopen we, net als in het verleden, weer te kunnen laten zien.’

“Je vraagt je steeds weer af: is er iets dat men weet, wat wij nog niet weten?”

Rob Deneke

Hebben de lagere koersen invloed op de strategie?

Dankzij de sterk gedaalde koersen konden we twee bedrijven opnemen in de portefeuille, die al langer op ons verlanglijstje stonden. Rob Deneke, lid van het beheerteam, kijkt met plezier terug op de ontmoetingen met de directies van onze portefeuillebedrijven, die eindelijk weer konden plaatsvinden. ‘Je hebt echt een hele tijd nodig om het bedrijf en het management te leren kennen. Pas als je ze meermaals hebt ontmoet, zul je in staat zijn om het bedrijf te doorgronden, maar ook om het verschil in intonatie en woordkeuze van het management op een goede manier te interpreteren.’ Dalende koersen leiden daarbij eigenlijk alleen maar af van de langetermijnstrategie van Juno, vindt Deneke: ‘Je vraagt je steeds weer af: is er iets dat men weet, wat wij nog niet weten? In die zin kan een beurskoers alleen maar afleiden van het bedrijfsproces. Uiteindelijk volgt de beurskoers altijd de stijging van winst en omzet, en dat geeft ons vertrouwen. Hoewel die reactie soms even kan duren.’

De kwartaalrapportage treft u hier aan en het meest recente factsheet hier.


Over Juno Investment Partners

Juno Investment Partners is een onafhankelijke vermogensbeheerder uit Den Haag. Juno belegt in geconcentreerde portefeuilles van Europese beursgenoteerde kwaliteits-ondernemingen, vaak familiebedrijven of ondernemingen met oprichters en bestuurders als aandeelhouder. Bij de selectie ligt de nadruk op voorspelbare winstgroei, een hoog rendement op geïnvesteerd kapitaal, weinig schuld, sterke marges en vrije kasstromen en een duurzame concurrentiepositie.

Het Juno Selection Fund werd in januari 2008 gelanceerd en richt zich op kleinere en middelgrote Europese ondernemingen. De portefeuille bestaat doorgaans uit ongeveer vijftien bedrijven. Deze worden intensief geanalyseerd en er wordt op regelmatige basis met het management contact gehouden. De beleggingshorizon is lang, doorgaans ruimschoots meer dan vijf jaar. De analisten, portefeuillebeheerders en medewerkers van Juno beleggen zelf eveneens in het JSF.

Naast het JSF biedt Juno individueel vermogensbeheer aan via mandaten, waarop dezelfde beleggingsaanpak wordt toegepast. Juno beschikt over een AIFM-vergunning van de AFM.

Kom langs

Onze participanten zijn altijd welkom, een afspraak is niet nodig. Nog geen participant en nieuwsgierig naar de mogelijkheden? We vertellen u graag meer.

Onze contactgegevens